Pro a proti

Dokud Rusko nebude poraženo vojensky a politicky, tak se s ním nemůžeme bavit, tvrdí Kolář z TOP 09

Pro a proti

Dokud Rusko nebude poraženo vojensky a politicky, tak se s ním nemůžeme bavit, tvrdí Kolář z TOP 09
Zničený ruský tank ve městě Trosťanec v Sumské oblasti

Plus

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odsoudil OSN, že nečinně přihlíží válečným zločinům ruských vojáků. Je třeba dál hledat s Ruskem především diplomatické řešení ukončení války? „Zločiny Ruska jsou nepochybné a neospravedlnitelné. Musí být silná reakce světového společenství. Ale kvůli skončení této hrozné války nemůžeme úplně přerušit diplomatický kontakt s Ruskem,“ tvrdí poslanec Hayato Okamura (KDU-ČSL). Poslanec Ondřej Kolář (TOP 09) by diplomatické styky přerušil.
Karolína Koubová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyzval na včerejším jednání Rady bezpečnosti OSN, jehož hlavním tématem byl masakr ve městě Buča, k potrestání Ruska anebo k tomu, aby se rada rozpustila. Rusko obvinění z vraždění civilistů odmítá a považuje je za provokaci. Na včerejším jednání Rady bezpečnosti ale žádné důkazy na podporu tohoto tvrzení ruský velvyslanec při OSN nepředložil. Kromě spojenců Ruska, Indie, Číny a Spojených arabských emirátů členové Rady bezpečnosti OSN ruskou agresi odsoudili. Mezitím v reakci na zprávy o masovém zabíjení civilistů v Buče evropské země vyhošťují ruské diplomaty a EU dnes schvaluje pátý balík sankcí proti Rusku. Volodymyr Zelenskyj ovšem připustil, že je potřeba hledat možnosti setkání a že nehledě na válečné zločiny, které podle Kyjeva ruské síly spáchaly, nemá Ukrajina jinou možnost, než dál s Ruskem vyjednávat. Platí i po nálezech v Buče, že je potřeba nezavírat Rusku dveře k diplomatickému řešení?

  • A proti Karolíny Koubové.

  • Pozvání do debaty přijali lidovecký poslanec ze zahraničního výboru Hayato Okamura. Vítejte. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají