Interview Plus

Ekonomika stále zpracovává drahé energie. Růst HDP v příštích letech nebude nijak zářný, míní expert

Interview Plus

Ekonomika stále zpracovává drahé energie. Růst HDP v příštích letech nebude nijak zářný, míní expert
Ekonom Michal Skořepa

Plus

Domácnosti šetří, poptávka po tuzemských výrobcích v zahraničí neroste a česká ekonomika se šesté čtvrtletí v řadě dostává do minusu. Podle nových údajů Českého statistického úřadu kleslo české HDP meziročně o 0,6 procenta, jak ovšem upozorňuje ekonom Michal Skořepa, velmi záleží na volbě ekonomického ukazatele.
Šárka Fenyková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • České domácnosti stále šetří, neroste ani zahraniční poptávka po výrobcích zdejších podniků a česká ekonomika se šesté čtvrtletí v řadě dostává do minusu. Nedostali jsme se ještě ani napřed covidovou úroveň. Co děláme jinak než zbytek EU? Že se nám nedaří nastartovat hospodářský růst. Dobrý poslech přeje Šárka Fenyková.

  • Interview Plus.

  • A STEM Interview Plus je analytik České spořitelny Michal Skořepa. Dobrý den. Hezké dopoledne. Podle nových údajů Českého statistického úřadu klesl hrubý domácí produkt Česka meziročně o šest desetin % a mezičtvrtletně o tři desetiny %, zatímco ekonomika EU stoupla o jednu desetinu %. Co děláme špatně?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají