Řečí peněz

Česko hledá cestu, jak nastartovat hospodářský růst. „Musíme investovat do inovací a vychovávat specialisty,“ říká ekonom

Řečí peněz

Česko hledá cestu, jak nastartovat hospodářský růst. „Musíme investovat do inovací a vychovávat specialisty,“ říká ekonom
David Navrátil, ekonom

Plus

I přes současný útlum ekonomiky se v Česku stále investuje. Momentálně se hraje o dvě velké investice – gigafactory u Plzně a o dostavbu Dukovan. Může to stagnující české ekonomice vytrhnout pomyslný trn z paty? Je cesta velkých zahraničních investic možným řešením našeho nízkého hospodářského růstu, nebo potřebujeme najít jiný způsob, jak z pokračující stagnace vystoupit?
Naďa Bělovská

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • I přes současný útlum ekonomiky se v Česku stále investuje. Momentálně se hraje o dvě velké investice Gigafactory u Plzně a o dostavbu Dukovan. Je cesta velkých zahraničních investic možným řešením našeho nízkého hospodářského růstu, nebo potřebujeme najít jiný způsob, jak s pokračující stagnace vystoupit. Budeme se ptát našeho dnešního hosta, kterým je hlavní ekonom České spořitelny David Navrátil. Pěkný den ve studiu. Dobrý den.

  • Dobrý den. Od mikrofonu přeje příjemný poslech příštích minut Naďa Bělovská.

  • Řečí peněz.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají