Interview Plus

Důchodci mají mít zajímavý životní standard, ale bez třetího pilíře to nepůjde, vysvětluje poslanec Vojtko

Interview Plus

Důchodci mají mít zajímavý životní standard, ale bez třetího pilíře to nepůjde, vysvětluje poslanec Vojtko
Viktor Vojtko (STAN), poslanec

Plus

Dnešní čtyřicátníci by měli jít do důchodu později, ale se zaručenou minimální výší penze od státu. Takový je plán Ministerstva práce a sociálních věcí ČR na reformu důchodového systému. „Je to velmi důležitá část refomy, ale není celá. Protože bez změn třetího pilíře to nestačí,“ upřesňuje poslanec Viktor Vojtko (STAN).
Šárka Fenyková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Dnešní čtyřicátníci by měly jít do důchodu později, ale se zaručenou minimální výší penze od státu. Takový je aspoň plán ministerstva práce a sociálních věcí. Dá se to nazvat reformou penzí? A jakou roli hraje v navržených plánech třetí pilíř důchodové reformy? Nevytratila se? Docela dobrý poslech přeje Šárka Fenyková.

  • Interview Plus.

  • Do studia v Českých Budějovicích zdravím hosta dnešního Interview, kterým je poslanec hnutí Starostové a nezávislí a expert strany na důchodovou reformu Viktor Vojtko. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají