Osobnost Plus

Putin hraje vabank. Čím budou další krize hlubší, tím bude s aktéry víc manipulovat, uvažuje geograf Jelen

Osobnost Plus

Putin hraje vabank. Čím budou další krize hlubší, tím bude s aktéry víc manipulovat, uvažuje geograf Jelen
Libor Jelen, politický geograf z katedry sociální geografie a regionálního rozvoje Přírodovědecké fakulty UK

Plus

Prezidentská pozice Vladimíra Putina je pevná, aby si ji udržel, potřebuje pro Rusko vybudovat roli hegemona na Blízkém východě. „V tuto chvíli  Putin hraje vabank a je schopen udělat cokoli, protože pokud nebude úspěšný v zahraničí, nebude ani doma,“ myslí si politický geograf Libor Jelen.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Osobnost.

  • Tak ti Putinovi přátelé a kolegové, o kterých jsem mluvila v tom úvodu, jsou to stále ti, kteří drží toho Putina nejvíc. Jinými slovy je to ta nejsilnější klika, která je tam na podporu Putina.

  • No, určitě patří mezi ty nejvlivnější rámci té hierarchie moci a struktury té věrchušky, tak oni patří k těm nejspolehlivějším. Koneckonců už jsme o tom mluvili minule, tak jsou to, je to ta společná minulost, jsou to určité praktiky, které oni vyznávají, podobná, podobné názory na to, jak má být formován stát. Takže berme to tak, že skutečně to jsou lidé, kteří drží Putina v rámci toho systému stále v určitém bezpečí.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají