Hovory

Velikonoce jsou v naší evropské civilizaci opravdu největší svátky, připomíná archeolog Břicháček

Hovory

Velikonoce jsou v naší evropské civilizaci opravdu největší svátky, připomíná archeolog Břicháček
Velikonoce

Plus

„Velikonoce jsou největší křesťanské svátky pro všechny, kteří jsou křesťané, ale i pro ty, které zajímají křesťanské tradice. Nemusíme si nic namlouvat – křesťanská tradice jsou v naší evropské tradici opravdu pro nás všechny významnými dny,“ říká v pořadu Hovory vedoucí oddělení záchranných archeologických výzkumů Západočeského muzea v Plzni a vysokoškolský pedagog Pavel Břicháček.
Eva Hůlková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Každý prožívá tento den, velikonoční neděli po svém. Někdo jako svátek jara, někdo prostě jen tak jako kterýkoli jiný den a křesťané jako vrchol Velikonoc. Mystické drama, příběh, kde tmu vystřídalo světlo a tragédii naděje. Tedy to, čeho je lidem nejvíce třeba. Co svět světem stojí a letos obzvláště. Jak prožívá tyto pradávné svátky dnešní host hovorů. Muž, který je zvyklý trpělivě odhalovat lidské příběhy doslova vrstvu po vrstvě a pomáhat mapovat minulost. Pavel Břicháček, vedoucí oddělení záchranných archeologických výzkumů Západočeského muzea v Plzni a vysokoškolský pedagog. Více v hovorech právě teď od mikrofonu zdraví Eva Hůlková.

  • Pane doktore Břicháčkovou, vítám vás v hovorech. Děkuji, že jste si udělal pro nás čas.

  • Dobrý den a přeji pevné zdraví.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají