Hovory
Nabízíme divákům filmy, které nejsou běžně k zhlédnutí na velkém plátně, říká ředitelka Filmového festivalu Litoměřice
Hovory
Plus
Filmový festival v Litoměřicích – FiFeLi – je podle jeho ředitelky Hany Galiové unikátní svou atmosférou menšího města. „Rádi říkáme, že v Litoměřicích se moc nemusí čekat ve frontách. Troufám si říct, že na všechny projekce se diváci a divačky dostanou.“
Lenka Buriánková
Přepis epizody
-
Hana Galiová pořádá se svým týmem zavedený filmový festival, v Litoměřicích, pečuje o kino klub ostrov, spolupracuje s webem taneční aktuality. Občas si tam napíše i recenzi. Přitom původně vystudovala český jazyk a literaturu a sociální práci na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Hostem dnešních hovorů je tedy Hana Galiová. Dobrý den. Dobrý den. Od mikrofonu vás zdraví Lenka Buriánková.
-
Paní Galiová, jak jste se dostala k pořádání filmového festivalu v Litoměřicích, když jste vystudovala něco úplně jiného, jak jsme říkali, český jazyk a literaturu a sociální práci na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.
-
Je to asi dáno tím, že v Litoměřicích jsem se narodila. V Litoměřicích dlouhodobě žiji s nějakými přestávkami, kdy jsem v Praze studovala a pracovala. Můžu asi rovnou na začátku říct, že je. Litoměřice jsou mým srdcový městem a dlouho se tam pohybuji v oblasti kultury, nějakého živého umění v komunitě, která se pohybuje hlavně na území Střeleckého ostrova v Litoměřicích, což je takové místo se specifickou atmosférou. A vlastně to tak vyplynulo, že jsme si mezi sebou některé role předali v tom týmu, takže jsem to vedení toho filmového festivalu a vlastně i kino klubu ostrov, což je malá nezisková organizace, převzala od své předchůdkyně, což je Renata Kutina Vášová, která to dlouhou dobu vedla. A nějak to vyplynulo, že jsme se dohodli, že nastal ten čas, kdy jsem to v roce 2016 od ní převzala.