Hovory

Když v Národní házené vyhrajete mistrovství republiky, jste mistři světa, shodují se sportovkyně

Hovory

Když v Národní házené vyhrajete mistrovství republiky, jste mistři světa, shodují se sportovkyně
Jana Binar Broučková a Anna Syslová

Plus

Národní házená se ještě v roce 1905 jmenovala vrhaná s přenášením. Hraje se dodnes, ale pod jiným názvem. Nejdřív to hrály zejména ženy v dlouhých sukních, muži v kalhotách, což už určitě neplatí. A k tomu je tu ještě i Handball. 
Naděžda Hávová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Zkuste si tipnout, jaký sport, který se dodnes hraje, nesl před více než 100 lety název vrhaná s přenášením. A zkuste si tipnout, co to mohlo být za sport, když ho zpočátku hrály ženy v dlouhých sukních a muži ve sváteční v kalhotách. No a ještě do třetice máme tu olympijský rok i rok všesokolského sletu. A právě tento sport byl roku 911 zařazený jak do sportovních olympijských slavností na pražské Letné, tak o rok později do programu všesokolského sletu. Tušíte, o co se jedná? O následující minuty budou pro všechny, kterým není cizí míč, ale pochopitelně nejenom pro ně. Ze studia zdraví Naděžda Hávová.

  • A tentokrát je nás ve studiu docela dost, protože mám hned dva hosty. Zdravím Janu Binar Broučkovou, trenérkou národní házené a Annu Syslovou, hráčku národní házené. Vítejte u nás. Dobrý den. Dobrý den. Dobrý den.

  • Tak už jsem to prozradila. Je to národní házená. Jaký je rozdíl mezi národní házenou házenou? Dost velký.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají