Dvacet minut Radiožurnálu

Věřím, že zákon projde. Náklady se zvýší hlavně tomu, kdo dnes bezpečnost ve virtuálním prostoru přehlíží, nastiňuje ředitel kyberúřadu

Dvacet minut Radiožurnálu

Věřím, že zákon projde. Náklady se zvýší hlavně tomu, kdo dnes bezpečnost ve virtuálním prostoru přehlíží, nastiňuje ředitel kyberúřadu
Ing. Lukáš Kintr, NÚKIB

Radiožurnál

Pět podnikatelských organizací včetně Hospodářské komory vyzvalo dopisem premiéra Petra Fialu (ODS), aby přerušil schvalování zákona o kybernetické bezpečnosti. Může to ohrozit nebo výrazně zdržet jeho přijetí? Jaké povinnosti má nový zákon zavést? Opravdu může znamenat pro firmy i pro stát náklady v řádu desítek miliard korun? A kolika kyberútokům denně Česko čelí? Tomáš Pancíř se ptal ředitele Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost Lukáše Kintra.
Tomáš Pancíř

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Pět podnikatelských organizací včetně Hospodářské komory vyzvalo dopisem premiéra, aby přerušil schvalování zákona o kybernetické bezpečnosti. Může to ohrozit nebo výrazně zdržet jeho přijetí. Jaké povinnosti má nový zákon zavést? Opravdu může znamenat pro firmy i pro stát náklady v řádu desítek miliard. Jak varují podnikatelské organizace? Kolika kyberútokům denně Česko čelí a na co si dávat největší pozor při pohybu v on-line světě?

  • Dnešním hostem 20 minut Radiožurnálu, které vysílá také ČRo Plus, je ředitel Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost Lukáš Günter. Dobrý den. Vítejte v našem přenosovém voze. Dobré.

  • Poledne. Hospodářská komora, Asociace provozovatelů mobilních sítí a další tři podnikatelské organizace se obrátili na premiéra Petra Fialu kvůli novému zákonu o kybernetické bezpečnosti. A ten připravil váš úřad. Vnímáte to jako vážné ohrožení jeho dalšího schvalování?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu