Hovory

Když je vám těžko, nejsou nejdůležitější peníze, ale kontakty, říká sociální pracovník a vítěz ceny Gratias 2023

Hovory

Když je vám těžko, nejsou nejdůležitější peníze, ale kontakty, říká sociální pracovník a vítěz ceny Gratias 2023
Bezdomovec

Plus

Sociální práce je individuální. Od politiků čekáme, že nám dají nástroje pro naši práci. Jsem stoupencem kritické sociální práce. Systém vytváří na lidi tlak, je potřeba ho měnit, aby byl příjemnější, tvrdí Pavel Veleman, který získal cenu sociální pracovník roku nazvanou Gratias 2023, a to v kategorii veřejná správa. 
Petr Vizina

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Naši klienti často říkají strašné věci. Úkolem intelektuálů, novinářů, lékařů a taky sociálních pracovníků je vyprávět veřejnosti, jaké bolesti to vychází. To je ukázka z nedávného rozhovoru se sociálním pracovníkem roku, což je ocenění, které Pavlu Velemanovi nedávno udělilo ministerstvo práce a sociálních věcí, o kterém však Pavel Veleman většinou neřekne nic dobrého. Věří Češi, že za svou chudobu si každý může sám? A jak pozná sociální pracovník, že okoral a vyhořel? U poslechu hovoru vás vítá Petr Vizina.

  • Jak už jsem řekl, mým hostem je sociální pracovník Pavel Veleman. Dobrý den.

  • Dobrý den. Děkuji za pozvání. Já jsem na začátku ocitoval z vašeho rozhovoru pro server alarm, kde mluvíte o bolesti, s kterou se potkáváte u lidí, kterým se snažíte nějak sloužit. Tak jak se dá ta pole s popsat?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají