Hovory

Deprese je stále nemoc opředená předsudky, míní autorka titulu Ženy z Bohnic

Hovory

Deprese je stále nemoc opředená předsudky, míní autorka titulu Ženy z Bohnic
deprese

Plus

„Dostávala jsem elektrokonvulzivní terapii, na kterou jsem docházela dvakrát týdně. Laicky řečeno šlo o elektrošoky, které se dělají v narkóze. Ty mi pomohly zbavit se deprese, na kterou nefungují léky,“ popisuje spisovatelka a sociální pracovnice, která píše pod pseudonymem Edna Nová. Nejde prý o žádný hororový zákrok, až vyprchala narkóza, bylo jí vždy líp.
Jana Klusáková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Nejhorší jsou čtenáři, kteří vědí přesně, co nechtějí. Rozhodně to nesmí být trapně vtipné, ale inteligentní humor je vítaný. Romantika by taky byla fajn, ale ne ta hrozně kýčovitá. Možná nějaká vražda, ale zase ne aby se to hemžilo mrtvolami. Hlavně ať se to dobře čte. Ale prosím, nesmí to být napsané jak pro blbce. Ať to má úroveň jo a nejlépe, aby to byla novinka. To je jeden z požadavků, který vznáší jedna nová autorka knihy. Cynická love story vydala pointa v ČRo na stanici plus. Dobrý poslech přeje Jana Klusáková.

  • Hostem hovoru je třicetiletá česká autorka, která publikuje pod jménem ledna nová.

  • A doopravdy jste Petra Karbanová. Odkud pocházíte? Z Prahy. Čili odjakživa jste z Prahy. Anna. V Praze jste vystudovala na Karlově univerzitě obor sociální práce a konkrétně na Husitské teologické fakultě. Čemu vás tam účely? Jednak jak stát sociálním pracovníkem. Zároveň jsme tam měli i takovou takový základ teologie.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají