Host ve studiu

Vkládáme teď peníze do porostů, které budou nést lidem užitek za desítky let, říká ředitel Lesů ČR

Host ve studiu

Vkládáme teď peníze do porostů, které budou nést lidem užitek za desítky let, říká ředitel Lesů ČR
Sázíme lesy pro 22. století

Hradec Králové

Vydáme se do lesa, protože tam je vždy krásně. V Hradci Králové má své sídlo Státní podnik Lesy České republiky a už přes rok mu šéfuje ekonom a vystudovaný lesnický inženýr Dalibor Šafařík, se kterým si povídáme nejen o stavu našich lesů, ale i kůrovcové kalamitě, spolupráci státního podniku s Klubem českých turistů a také o největších letošních investicích, které jsou v plánu.
Jakub Schmidt

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Je asi minut po půl deváté, posloucháte ČRo Hradec Králové. No a já jsem slíbil, že se v Dobrém ránu ještě s naším hostem vydáme do lesa, protože v lese je vždycky krásně. No a protože v Hradci Králové má své sídlo z taky státní podnik Lesy ČR a už více než rok mu šéfuje ekonom a vystudovaný letecký Ing. Dalibor Šafařík, se kterým si popovídáme teď nejenom o stavu našich lesů, ale i kůrovcové kalamitě. Taky spolupráci státního podniku s klubem českých turistů a také o největším letošních investicích, které mají Lesy české republiky v plánu. Takže pane řediteli, vítám vás. Dobrý den.

  • Krásné slunečné ráno. Děkujeme.

  • No a nejdřív mi řekněte jaký byl tedy ten rok a tři měsíce, co jste ve funkci? Asi tři měsíce, že ano, ve funkci generálního ředitele. Jak to pro vás tedy, jak to cítíte? Jak je to pro vás? Je a bylo ten první půlrok byl opravdu náročný hlavně na časovou kázeň a program sestavení týmů.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají