Host ve studiu

Okouzlující dřevěné lampy řezbáře Ladislava Rubáčka našly své obdivovatele už na třech kontinentech

Host ve studiu

Okouzlující dřevěné lampy řezbáře Ladislava Rubáčka našly své obdivovatele už na třech kontinentech
Ladislav Rubáček se svou lampou ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové

Hradec Králové

Představíme vám mladého řezbáře z Kuksu, který vytváří nádherné dřevěné lampy. Začal s tím před třemi lety, ale už s nimi ohromuje svět, lampy doputovaly až do Ameriky. Ladislav Rubáček je naším dnešním hostem ve studiu.
Jakub Schmidt

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Tak posloucháte ČRo Hradec Králové a já jsem slíbil, že vám dnes v Dobrém ránu představíme řezbáře z Kuksu, který dělá nádherné dřevěné lampy. Začal prý před třemi lety a teď s nimi dokonce ohromuje svět. Snad Ameriku. A jak jsem slyšel, jmenuje se Ladislav Hubáček a je naším dnešním ranním hostem. Ladislave, dobrý den. Vítám vás.

  • Dobrý den. Děkuji za dobré ráno. Vy jste nám taky přines ukázat jednu z těch lamp, které děláte. Takže v tuto chvíli, kdybych mohla, tak bych doporučil našim posluchačům, aby se podívali na webové stránky ČRo Hradec Králové Hradec. Tečka. Rozhlas. Cz tam na webové kamery, aby viděli tu nádheru, o které tady mluvíme. Dá se to popsat malinko taky slovně, kdyby se náhodou někdo nedíval.

  • Určitě by se to tak dalo. Vlastně to podstavec, taková jakoby fošna a na který je nalepený koláž ze dřeva s kůrou a uprostřed vlastně to je různý vždycky, ale asi nejoblíbenějším motivem jsou právě stromy, protože to evokuje ten strom života a je to v tom kruhu, takže je to takový hezky symbolický.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají