Host ve studiu

Kdyby měla Lhota pod Libčany les a moře, tak pak bude mít úplně všechno, směje se starosta Jelínek

Host ve studiu

Kdyby měla Lhota pod Libčany les a moře, tak pak bude mít úplně všechno, směje se starosta Jelínek
Jaroslav Jelínek ve studiu Českého rozhlasu Hradec Králové

Hradec Králové

Představíme vám obec Lhota pod Libčany ležící asi 11 kilometrů západně od krajské metropole na železniční trati spojující Hradec Králové s Chlumcem nad Cidlinou. V obci, jejíž historie sahá až do 14. století, kdy byla kolem roku 1375 založena jako opatovickým klášterem jako dřevorubecká osada, žije dnes kolem tisícovky obyvatel. 
Jakub Schmidt

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Posloucháte ČRo Hradec Králové. No a já jsem slíbil, že se dnes v Dobrém ránu společně vypravíme taky do Lhoty pod Libčany, což je obec zhruba 11 km západně od Hradce. Že je tam kolem tisícovky obyvatel a historie obce sahá až do 14. století, kdy byla kolem roku 1375 založena opatovickým klášterem jako dřevorubecká osada. No a starosta Lhoty pod Libčany Jaroslav Jelínek už sedí naproti mně, takže se budeme ptát hlavně na to, jak se tam žije dnes v dnešní době. Pane starosto, dobrý den. Vítám vás.

  • Dobré ráno všem. Tak už je po jahodách, protože co si budeme povídat, Lhota podle.

  • Jany je taky známá svými plantážemi a samo sběrem jahod.

Více z pořadu

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu