Host Radiožurnálu

Dvorní fotograf Cimrmanů Hecht vydává další knihu: Za sochami do Valče jezdím jako za příbuznými

Host Radiožurnálu

Dvorní fotograf Cimrmanů Hecht vydává další knihu: Za sochami do Valče jezdím jako za příbuznými
Petr Hecht

Radiožurnál

Na jednu stranu jsou sochy stabilní a neměnné, na druhou střídají tváře podle osvětlení v různých obdobích roku. Nejen je zachycuje fotograf Petr Hecht ve své nové knize, archivu vzpomínek na 50 let tvorby. „Na výstavu člověk zapomene. Sice udělá radost na nějakou dobu, ale pak se na to zapomene. Knížka je trvalejší hodnoty,“ vysvětluje dvorní fotograf Divadla Járy Cimrmana pohnutky za jejím vydáním. Co do ní vepsal Miloň Čepelka? Jaký typ fotografie probouzí jeho fantazii?  
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Hostem Radiožurnálu je dnes fotograf Petr Hecht, mimo jiné dvorní fotograf divadla Járy Cimrmana. Dobrý den. Dobrý den. Jak dlouho to trvá, než člověk s fotoaparátem vstoupí do kulis? Myslím tím, že fotografování ho přestanou vnímat.

  • I tak mě to zas ne trvalo tak dlouho. Já jsem začínal jako kulisák v divadle a ten foťák jsem měl furt sebou.

  • A při každý příležitosti, když jsem mohl, tak jsem začal fotit. Jak kdysi řekl Zdeněk Svěrák, my jsme ani netušili, že nás fotí, takže to bylo pro mě takový potěšením, protože to je to, co asi fotograf chce slyšet.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají