Host Lucie Výborné

Markovič byl světově výjimečný kriminalista. Vrazi měli chuť se mu svěřit, popisuje scenárista kriminální série

Host Lucie Výborné

Markovič byl světově výjimečný kriminalista. Vrazi měli chuť se mu svěřit, popisuje scenárista kriminální série
Scenárista a producent Jaroslav Hruška

Radiožurnál

Nová kriminální série Metoda Markovič: Hojer z dílny Voyo Originál byla uvedena v hlavní soutěži mezinárodního festivalu Serial Killer. Po jednoznačném rozhodnutí zahraniční poroty vyhrála. Od 26. ledna je k vidění na Voyo. Slavný kriminalista strávil u policie 36 let, z toho 13 let šéfoval pražské mordpartě. Pod jeho vedením mělo 1. oddělení stoprocentní objasněnost vražd. Nejen o výjimečné Markovičově metodě vypráví scenárista a producent oceněného seriálu Jaroslav Hruška.
Lucie Výborná

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Posloucháte podcast pořadu Host Lucie Výborné. Hezký den. Nová kriminální série metoda Markovič Hojer z dílny o jeho originál byla uvedena v hlavní soutěži mezinárodního festivalu. Seriál Killer před pár měsíci a po jednoznačném rozhodnutí zahraniční poroty taky vyhrál. Ano, ode dneška je k vidění na vojnu a scenárista a producent Jaroslav Hruška je se mnou ve studiu. Tak vás tady vítám. Dobrý den.

  • Dobrý ráno. Dobrý den. Slavný kriminalista Jiří Markovič strávil u policie 36 let, z toho 13 let šéfoval pražské mordparty a pod jeho vedením mělo první oddělení stoprocentní objasněnost vražd. Zajímá mě, jestli vás na začátku přilákala postav a právě tohoto legendárního vyšetřovatele, anebo postava masového vraha a jeho činů se sexuálním podtextem.

  • No, tam moje cesta k celému toho příběhu byla trošku delší, protože já s tím příběhem jsem se potkával v podstatě celý svůj život. Jenom někdo scénárista jako člověk jako člověk. Já trošku na vysvětlenou. Ladislav Hojer bydlel a tu svoji první vraždu spáchal v Motole. My jako rodina jsme bydleli v Košířích. To jsou dvě čtvrti, který jsou vedle sebe. Navíc my jsme vydali v domě, kde přes ulici měl by to otčím Ladislava Hojera. Hojer k němu chodil vždycky jednou za měsíc na oběd nedělní. A když vlastně ty jeho činy byly odhalení a on byl zatčený, tak se to byl prostě taková událost trošku v té čtvrti prostě ty lidi o tom mluvili, takže to bylo mé úplně první setkání s celým tím případem. Že byste dítě a slyší?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají