Host Lucie Výborné

Vzdělávání je esence LFŠ, nehrajeme filmy jen tak, vysvětlují tvůrci programu Letní filmové školy

Host Lucie Výborné

Vzdělávání je esence LFŠ, nehrajeme filmy jen tak, vysvětlují tvůrci programu Letní filmové školy
44. Letní filmová škola Uherské Hradiště, plakát.

Radiožurnál

Od 29. 7. do 4. 8. se bude konat 48. Letní filmová škola Uherské Hradiště. Několikaletým projektem festivalu je Film všemi smysly. Letošním sloganem je Dotýkám se filmu. „Vidím za tím prazákladní zážitek sledování filmu potmě v kině společně. Návštěvníci se takhle můžou společně dotýkat filmu. Zároveň nám jde o to, abychom promítali co nejvíc filmů, které se lidí dotknou,“ popisuje Jan jílek. Společně s Ivou Hejlíčkovou jsou programovými řediteli Letní filmové školy.
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Zažít prázdniny jinak. To nabízí Letní filmová škola, která už zítra začíná v Uherském Hradišti. Její programoví ředitelé Iva Hejlíčková a Jan Jílek jsou našimi dnešními hosty. Zdravím vás do studia ČRo ve Zlíně. Dobrý den.

  • Dobrý den. Hezký den. Jak máte rozděleny role? Proč má letní filmová škola dva programové šéfy?

  • No, já si myslím, že to je, protože my ten program máme tak veliký a tak rozsáhlý a nejenom filmový, ale doprovodný odborný industrie, že není v silách jednoho člověka to opravdu jako obsáhnout. Tak jsme si to v podstatě rozdělili a s i tak jsme rádi, že jsme rádi.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají