Host Lucie Výborné

V Naganu při finále nikdo nefandil, fotky jsem sušil fénem, vzpomíná fotograf Slavík. Teď mu vyšla nová kniha

Host Lucie Výborné

V Naganu při finále nikdo nefandil, fotky jsem sušil fénem, vzpomíná fotograf Slavík. Teď mu vyšla nová kniha
Herbert Slavík

Radiožurnál

Vyfotil listopad 1989 i prezidenta Zemana, od roku 1992 fotí olympijské hry. „Olympiády pro mě ale ztrácejí kouzlo. Přestávají pro mě být atraktivní i jako pro fotografa,“ říká dnes fotograf Herbert Slavík. Nyní vydal knihu Naše hory, lyže a sníh. Je plná současných i dobových fotek – například snímků Viléma Heckela. „Kniha o horách a lyžování byla můj sen. Chtěl jsem, aby byla o životě na horách i módě, neměla to být encyklopedie,“ zdůrazňuje Slavík.

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Je šest minut po deváté hodině. Přeji vám krásné dobré dopoledne. A naproti mně už knihou fotografií.

  • Nejen fotografickou listuje dnešní host, fotograf Herbert Slavík. Tak vás tady vítám. Dobrý den. Dobré ráno. Včera bylo 17. listopadu. Míváte ještě záchvaty nostalgie ve sváteční dny?

  • Já nějak už ne. To si přečtu. Záchvaty nostalgie a možná i to, co se tak jako z toho jako už stala taková jako trochu trochu show. Já jsem na té národní teda včera byl, ale byl jsem tam víceméně z toho důvodu, že mě vlastně pozvala Aneta Langerová, kterou jsem letos měl možnost fotit pro její novou desku CD do bookletu. Takže vlastně mě pozval, nebo já jsem myslel, měl zájem udělat si fotky, když zpívala Modlitbu pro Martu na terase Národního divadla.

Více z pořadu