Host Lucie Výborné

Sportovce s Downovým syndromem chce zapojit do běžných klubů. Občas nepochopí situaci, připouští trenér Filip

Host Lucie Výborné

Sportovce s Downovým syndromem chce zapojit do běžných klubů. Občas nepochopí situaci, připouští trenér Filip
ponožky

Radiožurnál

Prokazují obrovský zápal a nadšení, závodit na paralympijských hrách ale nemohou a leckde nemají s kým trénovat. Zakladatel České federace sportovců Downovým syndromem se to snaží změnit. „Samozřejmě při tom tréninku není možné, aby tam byl jeden trenér. Potřebujeme asistenty,“ poukazuje Josef Filip na jedno z úskalí jejich začlenění do běžných klubů. Jak si představuje účast atletů s Downovým syndromem v závodech? A v jakých situacích narážejí na nepochopení?
Lucie Výborná

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Hezké sváteční dopoledne. Mým hostem je dneska Josef Filip, zakladatel České federace sportovců s Downovým syndromem. Vítám vás tady. Dobrý den.

  • Také vítám. Děkujeme moc za pozvání. Za.

  • Federaci našeho. Já si myslím, že by bylo dobré říct si, že vaše federace minulý víkend prožila velkou událost, protože to bylo kolik? Pět zlatých medailí z prestižních soutěží u nás i ve světě.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají