Host Lucie Výborné

Nejen sklárna! Jak je rod Harrachů spojen s čokoládou, turistikou i mecenášstvím vypráví kastelán Martin Rejman

Host Lucie Výborné

Nejen sklárna! Jak je rod Harrachů spojen s čokoládou, turistikou i mecenášstvím vypráví kastelán Martin Rejman
Jan Nepomuk František hrabě Harrach

Radiožurnál

Národní památkový ústav vyhlásil rok 2023 jako Rok Harrachů. Národní muzeum 12. prosince instalovalo bustu Jana Nepomuka Harracha. „Byl prvním ředitelem v budově Národního muzea. Vždycky tvrdil, že se cítí s Muzeem být jedno tělo, jedna duše,“ vypráví kastelán zámku Hrádek u Nechanic Martin Rejman. „Odkaz Harrachů je na našem území neustále živý a tento rok propojil neuvěřitelné množství dobrých lidí, kteří ten odkaz s sebou nesou dál.“ 
Jan Pokorný

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Tímto dílem pořadu Host Lucie Výborné vás provede.

  • Jan Pokorný. Naším hostem je Martin Rejman, kastelán zámku Hrádek u Nechanic. Dobrý den a děkuji, že jste přijel do Prahy.

  • Dobrý den a díky za pozvání. Co se děje teď u vás na zámku? No, teď momentálně nic. Máme zavřeno, protože poslední návštěvník opustil zámecké brány 17. prosince, kdy jsme měli od prvního akci Vánoce na Hrádku. A v toto období navštívilo zámek 6000 návštěvníků, takže máme blaho.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají