Host Lucie Výborné

Cesta mrazivou Antarktidou? Rozhodnout se jít zpět bylo těžké, popisuje moderátorka Výborná

Host Lucie Výborné

Cesta mrazivou Antarktidou? Rozhodnout se jít zpět bylo těžké, popisuje moderátorka Výborná
Antarktida (Ilustrační snímek)

Radiožurnál

Pěší expedice na jižní pól takzvanou Messnerovou cestou; 1000 kilometrů mrazivou Antarktidou a zhruba v polovině prosince překvapivé, ale duchapřítomné a odvážné rozhodnutí to takříkajíc otočit. „Před rozhodnutím jsem asi osm hodin brečela,“ vzpomíná moderátorka Lucie Výborná. Posluchači jí na zmíněnou výpravu ptali a jejich otázky vybral a položil dramaturg Tomáš Černý.
Tomáš Černý

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Krásný nový rok, výborná koncert Vídeňské filharmonie a pečené koleno bude nádherný výrok, napsala na Facebook posluchačka Lenka h jakožto příspěvek do diskuse, kam jste mohli psát svoje otázky právě na Lucii Výbornou, kterou neobyčejně rád vítám doma, což je nejenom teda myšleno v Česku, ale hlavně u mikrofonu Radiožurnálu.

  • Právě to krásné. A přeji všem krásný nový rok. Já jsem tak ráda, že jsem, toto se ani nikdo neumí představit.

  • Pěší expedice na jižní pól tzv. Messnerovou cestou 1000 km mrazivou Antarktidou a a zhruba v polovině prosince překvapivé, ale duchapřítomné a odvážné rozhodnutí to tak říkajíc otočit. Buďme tím, Lucie, začít, jestli souhlasíš. A já rovnou, protože toto nebude autorský rozhovor. Já jsem tady jako dramaturg a jako člověk, který bude klást otázky našich posluchačů, ze které vám děkujeme. Lýdia Monika další posluchačky. Jak dlouho trvalo, než jste se rozhodla to zabalit a vrátit se? Jak moc těžké rozhodování to bylo? Jak těžké bylo vzdát se svého snu a cíle? Já nevím, ale jestli to znamenalo vzdát se snu a cíle, protože ono třeba na to ještě někdy dojde, ale ty okolnosti byly jak? No.

Více z pořadu