Host Lucie Výborné

Lichožrouti zažívají renesanci. Dnešní maminky film vnímají jinak než v roce 2016, říká ilustrátorka Miklínová

Host Lucie Výborné

Lichožrouti zažívají renesanci. Dnešní maminky film vnímají jinak než v roce 2016, říká ilustrátorka Miklínová
Galina Miklínová v rozhovoru s Janem Pokorným na Světě knihy 2024

Radiožurnál

Výtvarnice, ilustrátorka, scenáristka animovaných filmů a režisérka Galina Miklínová ilustruje knihy předních českých autorů, jakými jsou Petr Stančík, Alena Mornštajnová, Radek Malý a další. „Vždycky mě nesmírně překvapí, když mi někdo nabídne další práci, je pro mě pořád okouzlující, že se tím uživím, že to někoho zajímá,“ usmívá se. S básníkem, spisovatelem a textařem Pavlem Šrutem společně vytvořili slavnou trilogii Lichožrouti.
Jan Pokorný

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Tímto dílem pořadu Host Lucie Výborné vás výjimečně provede Jan Pokorný.

  • Dobrý den. Vysíláme ze Světa knihy na pražském Výstavišti. Na pódiu jsme tady s výtvarnicí, ilustrátorkou, scénáristkou animovaných filmů a režisérkou.

  • Galinou Miklínovou. Dobrý den. Dobrý den. Galina Miklínová ilustruje knihy předních českých autorů, například Petra Stančíka, Aleny Mornštajnové, Marky Míkové, Radka Malého a další. Dlouhodobě spolupracovala s básníkem, spisovatelem a textařem Pavlem Šrutem. Společně vytvořili kromě jiných tu slavnou trilogii.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají