Host Lucie Výborné

Afghánské ženy nejsou chudinky. Nejsou zvyklé starat se samy o sebe, od toho mají muže, popisuje Petra Procházková

Host Lucie Výborné

Afghánské ženy nejsou chudinky. Nejsou zvyklé starat se samy o sebe, od toho mají muže, popisuje Petra Procházková
Petra Procházková

Radiožurnál

Afghánistán jsou dva oddělené světy: rodina za vysokou zdí, kde muži často žijí pod pantoflem, a pak ulice, kde má muž svou důstojnost, popisuje novinářka Petra Procházková. V Afghánistánu žila šest let. Afghánky spolu stejně jako Češky probírají svoje manžely. Jsou to ale ženy z jedné rodiny, před cizími lidmi se to nedělá. Intimita se mnohem víc hlídá, vzpomíná. Některé ženy jí přesto svěřily své příběhy, podle nichž vznikl film Moje slunce Mad. Jací jsou Afghánci?
Lucie Výborná

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Novým partnerem pořadu je moravskoslezská techno tras, a to jedinečná místa Moravy a Slezska pro výlety s dětmi i celou rodinu. Nezapomenutelné výlety pro děti i celou rodinou najdete i na těch na trase tečka. Cz.

  • Je pár minut po deváté hodině. Společně s dnešním hostem Radiožurnálu, novinářku Petru Procházkovou z Denníku N. Vás. Zdravíme vás ze Zlína v přímém přenosu.

  • Petro, pěkný den. Hezký den. Já jsem vás pozvala, protože znáte Afghánistán, prožil jste tam část svého života. Váš muž je Afghánec a já bych ráda, kdyby lidé včetně mě dokázali pochopit, když vidí fotografie Afghánců, kteří šplhají ve snaze odjet z té země po letadlech a padají potom prostě z letícího letounu z veliké výšky.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají