Host Lenky Vahalové

Petr Jan Juračka: Moje výbava do hor? Malý foťák a amatérský dron, tím jsem fotil i titulku National Geographic

Host Lenky Vahalové

Petr Jan Juračka: Moje výbava do hor? Malý foťák a amatérský dron, tím jsem fotil i titulku National Geographic
Petr Jan Juračka

Rádio Praha

Na obálce prestižního časopisu National Geographic se jeho himálajský snímek objevil jako teprve druhá česká titulka. Tu předchozí vyfotil Eduard Ingriš a byli na ní Hanzelka se Zikmundem. „Jsem první žijící autor s titulkou National Geographic a dokonce ještě první barevný,“ směje se Petr Jan Juračka.
Lenka Vahalová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Krásný den s Lenkou Kabrhelovou. Se mnou ve studiu už je Petr Jan Juračka. Krásný den. Já vás zdravím. Dobrý den. A naše dnešní téma. Budeme cestovat po Himalájích. Kniha Himaláje. Vaše knížka. Křtil jste ji v listopadu 2023. 6 a tma. Teďka dokonce chystáte film.

  • No film a premiéru za tři týdny. Ale takto jo.

  • Říkejte, já v tom filmu hraji, že logicky v náležité jako ten můj příběh. A z velký části sem a asi i natočil, že ano. A tím pádem ho nemůžu jako střihat. Režíroval, nic takového, protože to by bylo strašně samotářský a strašně bych se tam pozice, Valdo, role nějakého hrdiny určitě. Takže jsem to celý předal Magdaleně Fukanovi dat, která se tvářila docela nešťastně, když jsem viděla ten terabajt těch dat, prostě surově i záznamů, ty Himaláje a vlastně mě docela nešetří, si myslím. A já vůbec někdo tam bude a vlastně ta premiéra bude jak pro lidi, tak pro mě a že vlastně neviděl jste žádný. Hrubá.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají