Host Lucie Výborné

Někdejší kulisáci oporami Cimrmanů. Stojí za to na ně do divadla jít, usmívá se režisér Cimrmanů zblízka

Host Lucie Výborné

Někdejší kulisáci oporami Cimrmanů. Stojí za to na ně do divadla jít, usmívá se režisér Cimrmanů zblízka
Režisér Filip Nesládek a herec Marek Šimon

Radiožurnál

Jako domácí video se točil nový dokument o legendárním souboru. „Původně jsem myslel, že si nastuduji někde na internetu, jak se to sestříhá,“ říká Marek Šimon, dříve především kulisák. Jak v Divadle Járy Cimrmana získal svou první hereckou roli? „Jak mají všichni zafixovaní Jaroslava Weigela a ty staré bardy, myslím si, že právě teď přišla doba těch mladších,“ doplňuje režisér Filip Nesládek, který dokument Cimrmani zblízka složil dohromady. Co mu posloužilo jako klíč?
Lucie Výborná

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Posloucháte podcast pořadu Host Lucie Výborné.

  • Do Divadla Járy Cimrmana se dneska podíváme s mými hosty, ale možná trošku jinak, než byste si představovali. Marek Šimon je součástí divadla Járy Cimrmana. Pěkné dopoledne. Dobrý den. A režisér Filip Nesládek. Možná už taky ale kdo ví, dobrý den. Jenom tak malinko jenom malinko Zimmerem ani zblízka je dokument.

  • Který byl k vidění na ČT. Myslím, že 20. nebo 20. února. Teď je v iVysílání. Je to taková zvláštní generační nerovnováha mezi vámi. Jak jste se dali dohromady, aby tato věc vůbec mohla vzniknout?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají