Dvacet minut Radiožurnálu

Výnosy z emisních povolenek bychom měli podpořit nekonkurenceschopný průmysl, míní poslanec Hrnčíř

Dvacet minut Radiožurnálu

Výnosy z emisních povolenek bychom měli podpořit nekonkurenceschopný průmysl, míní poslanec Hrnčíř
Poslanec za SPD Jan Hrnčíř

Radiožurnál

Je možné považovat schválený státní rozpočet na příští rok za rozumný kompromis? Jaké změny by v něm opozice udělala, kdyby mohla? Nestraší opoziční poslanci zbytečně vysokými cenami energií? Vladimír Kroc se ptal místopředsedy rozpočtového výboru, poslance hnutí SPD Jana Hrnčíře.
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Je schválený státní rozpočet na příští rok rozumný kompromis? Má pravdu ministr financí? Že se jedná o rozpočet odpovědný, měl by stát kompenzovat domácnostem možné vyšší ceny energií?

  • Hostem 20 minut Radiožurnálu, které vysílá také ČRo Plus, je dnes poslanec hnutí Svoboda a přímá demokracie Jan Hrnčíř, místopředseda sněmovního rozpočtového výboru. Zdravím vás do našeho sněmovního studia. Dobrý den. Dobrý den. Dobrý den vám i posluchačům. Sněmovna schválila státní rozpočet na příští rok s předpokládaným schodkem 252 miliardy korun. Jak to hodnotíte?

  • Tak za nás je to rozpočet stále ještě s vysokým schodkem. Když se podíváme na ten celkový střednědobý výhled, který vláda naplánovala, tak za čtyři roky vládnutí vlády Petra Fialy by měl schodek vlastně stoupnout celkově o 1157 miliard, což je největší zadlužení, jak je tady kdy vláda za čtyři roky udělala. Takže samozřejmě spokojeni být rozhodně nemůžeme.

Více z pořadu