Dvacet minut Radiožurnálu

Struktura zdravotnictví se musí změnit. Praktičtí lékaři mohou sloužit navíc i v nemocnicích, říká předseda správní rady VZP

Dvacet minut Radiožurnálu

Struktura zdravotnictví se musí změnit. Praktičtí lékaři mohou sloužit navíc i v nemocnicích, říká předseda správní rady VZP
Lékařské vyšetření srdce (ilustrační foto)

Radiožurnál

V pátek předpolednem za účasti premiéra Petra Fialy (ODS), ministra zdravotnictví, šéfa VZP, zástupci lékařů a zdravotnických odborů podepsali dohodu o navýšení zdravotnických platů. „Je to měkký způsob vymáhání toho, aby byla dodržena úhradová vyhláška a především, aby byla zajištěna péče pro naše i ostatní pojištěnce,“ vysvětluje Tom Philipp, lékař, poslanec KDU-ČSL a předseda správní rady VZP.
Tomáš Pancíř

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Co všechno přinese dnes podepsaná dohoda o navýšení platů zdravotníků? Je správné a fér ke klientům VZP, že se ostatní zdravotní pojišťovny na zvýšení platů nebudou podílet. Neodsouvat dnešní dohoda systémové řešení problémů s přesčasy ve zdravotnictví? A mají dostávat zdravotníci výsluhy podobně jako policisté?

  • Dnešním hostem 20 minut Radiožurnálu, které vysílá také ČRo Plus, je poslanec, místopředseda sněmovního výboru pro zdravotnictví, předseda správní rady VZP a také místopředseda KDU-ČSL Tom Philipp. Dobrý den. Zdravím vás přes internet.

  • Dobrý podvečer.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají