Dvacet minut Radiožurnálu

Spojené státy své závazky vůči NATO vždy dodržely. Na tom se ani v souvislosti s volbami nic nemění, zdůrazňuje americký velvyslanec Sabet

Dvacet minut Radiožurnálu

Spojené státy své závazky vůči NATO vždy dodržely. Na tom se ani v souvislosti s volbami nic nemění, zdůrazňuje americký velvyslanec Sabet
Americký velvyslanec Bijan Sabet

Radiožurnál

Příští týden uplyne 25 let od vstupu Česka do Severoatlantické aliance. Do Prahy proto přijede také bývalý americký prezident Bill Clinton. Rusko je nebezpečnější a silnější než před čtvrtstoletím, Evropská unie zůstává vojensky slabá, a i ze Spojených států přichází zneklidňující signály. Můžeme se spolehnout na odrazující potenciál NATO a věřit v jeho jednotu? Petr Dudek se ptal Bijana Sabeta, velvyslance Spojených států v České republice.
Petr Dudek

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Příští týden uplyne 25 let od vstupu ČR do Severoatlantické aliance. Rusko je nebezpečnější a silnější než před čtvrt stoletím. EU zůstává vojensky slabá a i ze Spojených států přicházejí zneklidňující signály. Můžeme se spolehnout na odrazující potenciál Aliance a věřit v jednotu NATO.

  • Hostem pořadu 20 minut Radiožurnálu, který vysílá i ČRo Plus, je americký velvyslanec v ČR by šance, jak už jsem řekl, připomínáme si 25. výročí našeho vstupu do NATO. Je to, pane velvyslanče, podle vás důvod k oslavě?

  • Vrstva, které pro ně není. Davide ze všeho nejdřív. Chci popřát hezké odpoledne. Jsem rád, že vás vidím, že to chci říct, že mám velikou radost, že příští týden oslavíme těch 20 let od vstupu ČR do NATO a myslím, že je to velice důležitá věc. Pan prezident Clinton přijede znovu do Prahy, znovu navštíví vaše hlavní město žen a bude tu při připomínce tohoto výročí. A myslím si, že to opravdu skvěle.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají