Dvacet minut Radiožurnálu
Nevíme, co se bude dít, pokud Trump vyhraje. Když nikdo nebude černým pasažérem, USA nemají důvod vystoupit z NATO, říká Vystrčil
Dvacet minut Radiožurnálu
Radiožurnál
V úterý to bylo přesně 25 let od vstupu Česka, Polska a Maďarska do Severoatlantické aliance. Výročí připomíná konference s názvem „Naše bezpečnost není samozřejmost“, během které na Pražském hradě vystoupili třeba prezident Petr Pavel, bývalý americký prezident Bill Clinton nebo premiér Petr Fiala. „Kdybychom nebyli členy NATO, měli bychom mnohem horší spaní. Bezpečnost je podmínkou pro prosperitu státu,“ soudí předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS). Moderuje Tomáš Pancíř.
Tomáš Pancíř
Přepis epizody
-
Co přineslo Česku čtvrtstoletí členství v Severoatlantické alianci? Jak může případný úspěch Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách změnit na to a jak může nejen v oblasti bezpečnosti fungovat spolupráce Česka se Slovenskem a Maďarskem?
-
Dnešním hostem 20 minut Radiožurnálu, které vysílá i ČRo Plus, je předseda Senátu z ODS Miloš Vystrčil.
-
Dobrý den. Vítejte v našem sněmovním studiu.