Osobnost Plus

I do Afghánistánu jsme nasypali mnohem víc peněz, než teď potřebuje Ukrajina, míní velvyslanec při NATO Landovský

Osobnost Plus

I do Afghánistánu jsme nasypali mnohem víc peněz, než teď potřebuje Ukrajina, míní velvyslanec při NATO Landovský
Český velvyslanec při NATO Jakub Landovský (ČSSD)

Plus

„Obrana Evropy v současné době bez případného příspěvku Spojených států a proti protivníkovi, jakým je Rusko, možná není,“ myslí si český velvyslanec při NATO Jakub Landovský. Odpovídá tak na otázku, co by se mohlo stát, kdyby USA „zařadily zpátečku“ po vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách. „Na druhou stranu i to zařazení zpátečky má různé podoby,“ dodává.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Plus zítřejší 20. výročí českého vstupu do NATO se bohužel děje v nejhorší bezpečnostní situaci za poslední dekády. Rusko se podle mnohých expertů připravuje na velkou evropskou válku v horizontu jednotek let. A Slovensko, významná součást východní hranice Aliance, už se svého premiéra vzkazuje, že ruská invaze přišla kvůli ukrajinským neonacistům a západ Putina démonizuje. Dnešním hostem osobnosti plus je český velvyslanec při NATO Jakub Landovský. Vítám vás tady.

  • Dobrý den. Děkuji za pozvání a hezký den v plusu přeje Barbora Tachecí.

  • Osobnost.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají