Dvacet minut Radiožurnálu

S nominacemi šedesátníků do Ústavního soudu jsme již zdrženlivější, přiznává ústavní právník Kysela

Dvacet minut Radiožurnálu

S nominacemi šedesátníků do Ústavního soudu jsme již zdrženlivější, přiznává ústavní právník Kysela
Ústavní právník Jan Kysela

Radiožurnál

Jakými argumenty podpořil prezident Pavel své nejnovější kandidáty do Ústavního soudu? Jak se prezidentův tým poučil z nezdaru soudce Pavla Simona, jehož kandidaturu senátoři zamítli? Jaké úkoly stojí před Ústavním soudem v nejbližší době? Vladimír Kroc se ptal ústavního právníka a poradce prezidenta Pavla, profesora Jana Kysely.
Vladimír Kroc

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Co přináší na Ústavní soud i dva jeho noví členové, které schválil Senát? Proč jednoho z adeptů nedoporučil senátní ústavně-právní výbor? Co všechno zvažuje prezident při navrhování kandidátů a jak se za posledních 10 měsíců Ústavní soud změnil?

  • Hostem 20 minut Radiožurnálu, které vysílá také ČRo Plus, je dnes ústavní právník, prof. Jan Kysela, vedoucí katedry politologie a sociologie na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Dobrý den. Dobrý den.

  • Ústavní soud má dva nové soudce. Senát dnes schválil advokátku Lucii Dolanskou Báňovou a Zdeňka Kühna z Nejvyššího správního soudu. Potvrzuje se tím, že Nejvyšší správní soud, že se mu přezdívá malý Ústavní soud právem.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají