Interview Plus

V justici máme 60 procent žen. Ústavní soud ale zůstává mužskou institucí, kritizuje právnička

Interview Plus

V justici máme 60 procent žen. Ústavní soud ale zůstává mužskou institucí, kritizuje právnička
Ústavní soud v Brně

Plus

Už v pondělí jmenuje prezident Petr Pavel tři nové členy Ústavního soudu, které nakonec výraznou většinou schválili senátoři. Dva ze tří nominovaných přitom předtím nedoporučil senátní ústavně-právní výbor. Podle senátorky Hany Kordové Marvanové (za Spolu) by prezident měl se senátory více diskutovat, pokud v budoucnu nechce být překvapen.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Navzdory nejednoznačnému postoji ústavně-právního výboru Senátu z minulého týdne uspěli nakonec v tajném hlasování všichni tři kandidáti na ústavní soudce. Pro Josefa Baxu, Jana Wintra i Danielu Zemanovou hlasovala výrazná většina senátorů. Prezident Petr Pavel, který je do funkcí ústavních soudců navrhl, napsal, že jsou zárukou, že soud bude složený z různorodých osobností s vysokou morální integritou, kompetencí a schopností odolávat všem možným tlakům. Jak důležité hlasování se Senátu odehrálo? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview je dnes ústavní právnička Marie Zámečníková z Právnické fakulty Masarykovy univerzity. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají