Dvacet minut Radiožurnálu

Politici ukazují, že každé dno se dá prorazit. Nečekal jsem, že to voliči přijmou, míní slovenský expremiér Ódor

Dvacet minut Radiožurnálu

Politici ukazují, že každé dno se dá prorazit. Nečekal jsem, že to voliči přijmou, míní slovenský expremiér Ódor
Slovenský premiér Ľudovít Ódor

Radiožurnál

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová necelých pět měsíců před konáním předčasných voleb jmenovala vládu odborníků. V jejím čele stanul tehdejší viceguvernér slovenské centrální banky Ľudovít Ódor. Ten před necelým měsícem předal moc Robertu Ficovi (SMER-SD). Jak Slovensko nová vláda? „Očekávám, že míra právního státu opět poklesne,“ komentuje Ódor v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu.
Tomáš Pancíř

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Jak se nyní Slovensko nová vláda Roberta Fica? Kdo nahradí Zuzanu Čaputovou bratislavském prezidentském paláci? Je Slovensko právním státem a co mohou premiéři zemí, jako je Česko nebo Slovensko reálně prosadit v rámci EU?

  • Dnešním hostem 20 minut Radiožurnálu, které vysílá také ČRo Plus, je muž, který byl ještě před měsícem předsedou slovenské vlády. Ekonom, bývalý viceguvernér slovenské centrální banky Ludovít Ódor. Dobrý den, vítejte v našem studiu.

  • Dobrý den. Děkujeme za pozvání. Předesílám, že náš rozhovor předtáčíme ve čtvrtek dopoledne, takže na případné pozdější informace včetně toho, jak bude probíhat třeba mimořádná schůze slovenského parlamentu, nemůžeme reagovat. Zítra přijede na návštěvu do Česka váš nástupce Robert Fico. Mrzí vás, že v roli slovenského premiéra už nepřijdete vy?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají