Jak to vidí...

Politolog Kopeček: Popírač klimatické změny ministrem životního prostředí nebude. Čaputová využila právo, které jí dává ústava

Jak to vidí...

Politolog Kopeček: Popírač klimatické změny ministrem životního prostředí nebude. Čaputová využila právo, které jí dává ústava
Slovenská prezidentka Čaputová oznamuje, že se nebude ucházet o znovuzvolení

Dvojka

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová určí termín jmenování nové vlády až po doručení nového návrhu kandidáta na ministra životního prostředí. Roberta Huliaka, kterého navrhuje krajně pravicová Slovenská národní strana, nejmenuje. Postupuje podle ústavy? Jak velký manévrovací postoj prezidentka má? Politolog Lubomír Kopeček v audiozáznamu ještě přiblíží, jak probíhá předávání moci v Polsku, a vysvětlí, jaké změny by mohly nastat, pokud se k moci dostane současná opozice.
Lubomír Kopeček, Zita Senková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • ČRo dvojka uvádí pořad, jak to vidí.

  • Na Dvojce.

  • Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová stanovila termín ustavující schůze nového slovenského parlamentu na 20. říjen. Termín jmenování nové vlády stanoví až po doručení nového návrhu kandidáta na ministra životního prostředí, aby mohla kabinet jmenovat v kompletním složení. Postupuje, pane Kopečku, podle ústavy, nebo jak se domnívá příští premiér Robert Fico, jmenování nové koalice pouze zdržuje?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají