Dvacet minut Radiožurnálu

Nejvyšší státní zástupce by měl mít praxi ze státního zastupitelství, nikoliv z byznysu, říká k novele o státním zastupitelství nejvyšší žalobce

Dvacet minut Radiožurnálu

Nejvyšší státní zástupce by měl mít praxi ze státního zastupitelství, nikoliv z byznysu, říká k novele o státním zastupitelství nejvyšší žalobce
Igor Stříž, nejvyšší státní zástupce

Radiožurnál

Ministerstvo spravedlnosti navrhuje v novele zákona o státním zastupitelství zachovat vládě možnost kdykoliv odvolat nejvyššího státního zástupce. Novela má také omezit funkční období nejvyššího žalobce na 7 let bez možnosti opětovného jmenování nebo prodloužení této doby. Oslabila by navržená novela nezávislost nejvyššího státního zástupce? Je správné, aby se nejvyšším žalobcem mohl stát i soudce nebo advokát? Tomáš Pancíř se ptal nejvyššího státního zástupce Igora Stříže.
Tomáš Pancíř

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ministerstvo spravedlnosti navrhuje v novele zákona o státním zastupitelství zachovat vládě možnost kdykoliv odvolat nejvyššího státního zástupce. Novela má také omezit funkční období nejvyššího žalobce na sedm let bez možnosti opětovného jmenování nebo prodloužení této doby oslabil. Aby navržená novela nezávislost nejvyššího státního zástupce, je správné, aby se nejvyšším žalobcem mohl stát i soudce nebo advokát. A je rozumný a reálný návrh Národní ekonomické rady vlády snížit v Česku počet vězňů?

  • Dnešním hostem 20 minut Radiožurnálu je nejvyšší státní zástupce Igor Stříž. Dobrý den, zdravím vás do brněnského studia ČRo.

  • Dobrý den vám i posluchačům.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají