Dvacet minut Radiožurnálu

I kdyby vláda dotovala sportovní kluby desítkami miliard korun, krizi tím nevyřeší. Snižování teploty v halách ohrožuje sportovce, říká předseda České unie sportu Jansta

Dvacet minut Radiožurnálu

I kdyby vláda dotovala sportovní kluby desítkami miliard korun, krizi tím nevyřeší. Snižování teploty v halách ohrožuje sportovce, říká předseda České unie sportu Jansta
Miroslav Jansta, předseda České unie sportu

Radiožurnál

Přibližně 60 % českých sportovních klubů se potýká s finanční krizí. V jakém stavu jsou tuzemská sportoviště a která jsou nejohroženější? Jaké kroky lze nyní podniknout a na jaké je naopak příliš pozdě? Za jakých okolností může dojít k uzavření plaveckého bazénu v pražském Podolí? Na otázky Tomáše Pancíře odpovídal Miroslav Jansta, předseda České unie sportu.
Tomáš Pancíř

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Podle aktuálního průzkumu České unie sportu většina klubů s vnitřními sportovišti nepřežije bez pomoci státu příští rok. Co by to znamenalo pro český sport? Kolik peněz sportovní kluby od státu požadují? Nemohou si pomoci snížením teplot nebo zvýšením členských příspěvků. A bojuje za kluby a provozovatele sportovišť dostatečně vedení Národní sportovní agentury?

  • Dnešním hostem 20 minut Radiožurnálu je předseda České unie sportu Miroslav Jansta. Dobrý den, vítejte v našem studiu. Dobrý den.

  • Vy jste v tomto týdnu zveřejnily výsledky průzkumu mezi sportovními kluby, které mají vnitřní sportoviště. Z nich vyplývá, že právě těm klubům, které mají vnitřní sportoviště, stouply náklady za energie v průměru o 135 %, tedy na víc než dvojnásobek. Co to znamená v součtu? Máte spočítáno, kolik navíc sportovní kluby pro tu nejbližší sezonu potřebují?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají