Debaty Plusu

Rusko: Přítel, nebo hrozba? Z nepřátel se stávají přátelé, a to platí i pro Rusko, myslí si Sedláček

Debaty Plusu

Rusko: Přítel, nebo hrozba? Z nepřátel se stávají přátelé, a to platí i pro Rusko, myslí si Sedláček
Celkový pohled do sálu

Plus

Je Rusko svobodná země? Tlačí Západ Ruskou federaci do izolace? Je česká politika vůči Rusku srozumitelná? A je Rusko přítel, nebo hrozba? To byly základní otázky další veřejné debaty Českého rozhlasu Plus.

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Rusko, přítel, nebo hrozba? Pár dní po ruských prezidentských volbách, ve kterých je dle očekávání zvítězil Vladimir Putin, je právě toto téma další veřejné debaty ČRo Plus vysíláme živě z Olomouce. Z festivalu rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio vysíláme živě nejenom na vlnách ČRo Plus, ale videopřenos vysíláme živě také na Facebooku plusu a na webu ČRo Plus plus.rozhlas.cz. Vítám pěkně u poslechu, tedy všechny posluchače u sledování, všechny naše fanoušky na sociálních sítích a srdečně vítám také diváky tady ve zcela zaplněném až přeplněném sále v uměleckém centru Univerzity Palackého v Olomouci. Hezký večer.

  • Přítel nebo hrozba? Takové je téma následujících necelých 90 minut. Já jsem Michael Rozsypal a přeji dobrý večer. A ještě je nutno podotknout, že dnešní debatu plus jsou organizujeme ve spolupráci se sdružením pro rozhlasovou tvorbu a cílem cyklu těchto veřejných debat, které pořádáme jednou zhruba za dva měsíce v krajských městech, je otevírat různá, doufejme, že atraktivní témata s atraktivními hosty právě v českých regionech a zapojit také publikum. Ale o tom si řekneme vzápětí. Já pro tuto chvíli vítám čtveřici hostů, kteří přijali naše pozvání a kteří jsou s námi v Olomouci na veřejné debatě ČRo Plus. Ekonom Tomáš Sedláček. Dobrý večer. A ředitel institutu Václava Klause Jiří Weigl. Dobrý večer. Novinářka Petra Procházková. Dobrý večer. A po politický geograf Michael Romancov. Dobrý večer.

  • Ještě dodám pro ty, co nás jen poslouchají, kteří nevidí, že máme zaplněny zatím jenom čtyři židle z pěti. Že se k nám v průběhu přímého přenosu připojí také Jaroslav Bašta, bývalý velvyslanec ČR v Rusku a na Ukrajině. Bohužel i zdržela dopravní situace na D1, byť vyjížděl spolu s naším štábem s velkou časovou rezervou, ale je na cestě, je před Olomoucí a připojí se k nám v rámci přímého přenosu a možná tím pádem máme i námět na téma nějaké další veřejné debaty ČRo Plus, ale to si necháme na příště. Mi ty veřejné debaty, pokud jste nás poslouchali nebo sledovali už v minulých dílech, koncipujeme tak, že vždy rozdělíme do tří bloků. Každý blok je uvozen jednou titulní otázkou, kterou položím nejenom hostům na pódiu, ale kterou jsme položili i vám tady v uměleckém centru Univerzity Palackého v Olomouci. A o těchto otázkách mohou také hlasovat naši fanoušci a sledovat ale na sociálních sítích. Každý ten blok bude třeba trvat zhruba necelých 30 minut a v rámci každého toho bloku také zveřejníme výsledky hlasování, ať už tady v sále, na sociálních sítích nebo mezi našimi hosty. První otázka prvního bloku, s ní je Rusko svobodná země?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají