Debaty Plusu

Migrace: Konec krize? Teď máme pouze taktickou přestávku, řekl v rámci debaty Plusu Jiří Weigl

Debaty Plusu

Migrace: Konec krize? Teď máme pouze taktickou přestávku, řekl v rámci debaty Plusu Jiří Weigl
Debata se konala v Hradci Králové

Plus

V posledních dvou letech jsou podle dat OSN počty příchozích do Evropy nižší než v roce 2014, kdy migrační krize propukla naplno. Je integrace imigrantů úspěšná? Jak změnila a mění Evropu? Otázky veřejné debaty Plusu z Hradce Králové, které položil Michael Rozsypal.


Michael Rozsypal

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Podle dat OSN v posledních dvou letech přišlo do Evropy přes Středozemní moře méně lidí než v roce 2014, tedy rok před vypuknutím tzv. migrační krize. Migrace, konec krize. Tak jsme nazvali další veřejnou debatu ČRo Plus, kterou vysíláme živě z Hradce Králové. Vítám posluchače u rádií, kteří poslouchají přímý přenos. Vítám také diváky živého videopřenosu na Facebooku a webu plus.rozhlas.cz. A vítám diváky tady v sále studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové. Dobrý večer.

  • Já jsem Michael Rozsypal a přeji dobrý večer. Posloucháte veřejnou debatu živě z Hradce Králové. Naše pozvání přijala pětice hostů. Jsou jimi spisovatelka Radka Denemarková. Dobrý večer.

  • Pytel institutu Václava Klause Jiří Weigl. Dobrý večer. Ředitel organizace Člověk v tísni Šimon Pánek. Dobrý večer. Viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar dobrý večer. A Robert Stojanov z Mendelovy univerzity v Brně. Dobrý večer. Malé diskutovat se nebudou jenom hosté tady na pódiu, ale také diváci v sále studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové, kteří se budou v rámci jednotlivých tří bloků, kterými bude lemována dnešní veřejná debata plusu nejenom ptát, ale budou moci také hlasovat pomocí speciálních hlasovacích zařízení, která dostali při vstupu do sálu. A v té třetí, závěrečné části budou diváci tady v sále vlastně svým hlasováním také ovlivňovat a spoluvytvářet průběh debaty a dramaturgii dnešního večera. Jak se vyvíjí počet příchozích imigrantů přes Středozemní moře do Evropy a jak se mění migrační trasy? Na to odpovídá v rozhovoru pro ČRo Plus vedoucí informačního centra OSN v Praze Michal Broža.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají