Archiv Plus

Yvonne Přenosilová: Co na srdci, to do mikrofonu

Archiv Plus

Yvonne Přenosilová: Co na srdci, to do mikrofonu
Yvonne Přenosilová

Plus

Jedna z největších hvězd české pop music 60. let 20. století, rozhlasová moderátorka, vtipná glosátorka – ale také třeba ježibaba v muzikálové Rusalce nebo členka týmu pozemního personálu letecké společnosti British Airways. Tím vším byla Yvonne Přenosilová (1947 – 2023).
David Hertl

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Byla jednou z největších hvězd české pop-music 60. let 20. století. Poněkud syrovým sexy hlasem nazpívala řadu tehdejších hitů. Slibně rozjetou kariéru české průkopnice rokenrolu zastavil srpen 68 a při tom, jak jednou řekl a za všechno mohl jen nedostatek talentu na tenis, i on. Přenosilová něco z toho, co jste možná od ní neslyšeli, vám v následujících minutách nabídne. A dobrý poslech přeje David Hertl. Archiv.

  • V polovině 60. let se toho v populární hudbě dělo opravdu hodně. Nejen v západní Evropě, ale také u nás. Nových kapel, nových zpěváků i zpěvaček bylo najednou všude dost. Jenže tento hlas, ten jste u nás i v té turbulentní době mohli přeslechnout opravdu jen těžko. Tak když i on. Přenosilová v září 2023 zemřela. Bylo jí 76 let. Dost na to, aby se říkalo, že zemřela mladá. Málo na to, abychom mohli hovořit o požehnaném věku. V jejím případě se nenaplnilo přísloví, že o kom se předčasně říká, že zemřel, takže to bude dlouho. Fáma o smrti Yvonne Přenosilové se rozšířila v roce 72, když jí bylo 20. Žila v Bavorsku a vyprávěla o tom ve vysílání Svobodné Evropy.

  • Nechali mě umřít. Velice dramatický proto, aby luk. Není to daleko od.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají