Archiv Plus

Utržené prsty, havíři rekordmani a prázdné lahve. Silvestr v normalizačním zpravodajství

Archiv Plus

Utržené prsty, havíři rekordmani a prázdné lahve. Silvestr v normalizačním zpravodajství
Komunismus

Plus

Tak jako všemu i Silvestru a Novému roku v podání zpravodajských relací v dobách normalizace vévodilo budování. Pochopitelně socialismu. Posluchači Československého rozhlasu se každoročně dozvídali o hornících, kteří opět vykutali o nějakou tu tunu více než vloni a kteří se speciálně v poslední den roku mohli přetrhnout, aby zdolali rekord.

 

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Přelom starého a nového roku a rozhlasové zpravodajství v době normalizace. Takové je téma dnešního archivu +. Ze zpravodajství vysílaného mezi lety 1968 a 1989 vybírala a pěkný poslech přeje Veronika Kindlová.

  • +.

  • Předsedovi Národního shromáždění Josefu Smrkovskému přišli dnes blahopřát k novému roku četné delegaci pracujících z Čech a Moravy a ujistili ho o své důvěře a podpoře. Předseda Národního shromáždění přijal dnes i mnoho svých osobních přátel a jednotlivých občanů, kteří mu vyjadřovali dík za jeho dosavadní politickou práci a přáli mu mnoho úspěchů v Novém roce.

Ostatní také poslouchají