Archiv Plus

Ota Nutz a Káva u Kische

Archiv Plus

Ota Nutz a Káva u Kische
Ota Nutz

Plus

Při procházkách Prahou se autoři rozhlasového pořadu Kávy u Kische – Ota Nutz a Jiří Vejvoda rozhodovali, jak pojmenují svůj nový cyklus rozhovorů se vzácnými hosty. Vyhlédli si kavárnu v Celetné, pojmenovanou po legendárním novináři světové žurnalistiky Egonu Ervinu Kischovi. 
Lenka Kopecká

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Už během studia na fakultě osvěty a novinářství Univerzity Karlovy na začátku 60. let se zaměřil na specializaci rozhlas a televize. Je autorem mnoha vynikajících pořadů. Zmiňme alespoň některé z nich třikrát 60 dveře dokořán, všechny krásy světa nebo vltavín. Ota Nutz byl mimo jiné spoluautorem nápadu a prvním průvodcem hovorů z Lán s prezidentem Václavem Havlem. Od poloviny ledna 1990 spolumoderoval se svým kolegou Jiřím Vejvodou výjimečný cyklus káva u cash na stanici Praha tehdejšího Československého rozhlasu, na který navázala kavárna Bohemians. Dnes v kontextu těchto výjimečných pořadů zavzpomínáme na Otu Nutze rozhlasák tělem i duší. K poslechu vás zve Lenka Kopecká.

  • Archiv.

  • Od.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají