Zvídavec Evy Sinkovičové

Jak se původně jmenoval Mickey Mouse a která Disneyho pohádka dostala děti do nemocnice?

Zvídavec Evy Sinkovičové

Jak se původně jmenoval Mickey Mouse a která Disneyho pohádka dostala děti do nemocnice?
Máte rádi animované postavičky?

Rádio Junior

Pohádky z dílny Walta Disneyho zná asi každý. Víte, kolikáté narozeniny letos oslaví nejznámější animovaná postavička Mickey Mouse? 
Eva Sinkovičová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Zvídavé Simkovičové.

  • Zdravím všechny zvědavce. Vítejte u dnešního dílu a pojďte se rychle něco nového dozvědět. Kdo by neznal Disney pohádky? Skoro každý si oblíbil alespoň nějakou Disney postavičku Mickey Mouse, kačera Donalda nebo třeba Disney Sněhurku. I tento barevný pohádkový svět Walta Disneyho ale skrývá spoustu zajímavostí, které jste možná nevěděli. Walt Disney filmový producent, režisér, scénárista a animátor, který založil firmu Walt Disney, prodat. Toto je právě tou osobou, bez které by kouzelný svět Disney pohádek nikdy nevznikl. Jednou z nejznámějších postaviček je Mickey Mouse, který je zároveň i jednou z prvních postav, které Walt Disney vymyslel. Nejprve dostal jméno Mortimer Maus. To se ale nelíbilo manželce Volta a přejmenovali ho na Miky ho. Nyní mu bude letos 93 let. Nikdy se o něm říká, že je první, ne živou postavou, která dostala filmovou cenu Oscar. Ve skutečnosti ji získal Walt Disney, a to více než dvacetkrát, ale mnohokrát právě za filmy. Smyk jim. Mickey Mouse však jako první animovaná postavička získal vlastní hvězdu na chodníku slávy v Hollywoodu. Miky spatřil světlo světa roku 1928 a od roku 1940 se jeho vzhled už skoro nezměnil. Nejprve vydával jen zvuky a smál se třeba jako náš krteček. Později se ale Mickey Mouse rozmluvil. Walt Disney bral své postavičky skoro jako své animované přátele. A protože díky popularitě filmu věděl, že není jediný, rozhodl se své přátele z filmového plátna oživit. Kdo by nechtěl potkat Mickey Mouse, se kterým si může popovídat. A právě to bylo možné v zábavním parku Disneyland. Tam se o zábavu dětí stará v průměru 150000 zaměstnanců včetně herců v kostýmech Disney postav. První park byl otevřen v Kalifornii a netrvalo dlouho a začaly se otevírat další, protože rodin s dětmi, které toužily vidět nikoho a další postavy živě, bylo neuvěřitelné množství. Disney postavy a Disney pohádky ovlivňují téměř všechny děti na světě už skoro 100 let. Představte si, že třeba po premiéře Disney pohádky princezna a žabák, kde princ zakletý v žábu čeká na polibek, se dostalo asi 50 dětí do amerických nemocnic s bakterií salmonely v těle, protože pusinkovali žáby a čekali, jestli se nepromění v principu. Takže až takový vliv Disney prvky mohou mít. Věděli byste, která jediná Disney princezna má tetování? Je to tak? A co vy? Máte rádi Disney pohádky? Která postava je vaše nejoblíbenější? Napište mi. Holky a kluci, pokud chcete o zajímavostech pohádkového Disney světa někomu vyprávět, ale nestihli jste si všechno zapamatovat, tak nevadí, už teď si to na webu Rádia Junior můžete poslechnout znovu, kolikrát chcete. A pokud vás napadá nějaká zajímavost, o které moc lidí neví, tak my určitě napište a třeba se objeví v nějakém dalším dílu. Zvědavce. Tak ahoj.

Ostatní také poslouchají