Zaostřeno

Král potřebuje armádu a armáda potřebuje krále – zabíjí to ale demokracii, myslí si o Thajsku aktivistka

Zaostřeno

Král potřebuje armádu a armáda potřebuje krále – zabíjí to ale demokracii, myslí si o Thajsku aktivistka
Bangkok, Thajsko

Plus

Thajsko je miláčkem turistů a cestovních kanceláří celého světa. Taky už před lety sebe samo překřtilo na Zemi úsměvů. Říká se, že jídlo, noční zábava a relax u moře nemá v Asii konkurenci. Jenže za širokými úsměvy se skrývá tvrdý politický boj, vysoká korupce a spojenectví, která už mnoho lidí dostalo do vězení. Proč je Thajské království tak politicky neklidné?
David Jakš

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Před námi je oblačná až zatažená noc. Noční teploty 13 až osm °C. Neděle pak bude zatažená až oblačná, místy se přidají přeháňky nebo občasný déšť. Během dne budou od severovýchodu srážky ustávat a oblačnost přechodně ubývat a bude chladno. 11 až 16 stupňů, zpočátku na jihu a jihozápadě až 18 °C, na horách pak kolem sedmi. Počasím skončily zprávy. Po nich si teď můžete poslechnout na plusu pořad Zaostřeno.

  • Je miláčkem turistů a cestovních kanceláří z celého světa a už před mnoha lety samo sebe překřtilo na Zemi úsměvů. Říká se, že jídlo, noční zábava a relax u moře tam nemají po celé Asii konkurenci. Jenže za širokými úsměvy se skrývá tvrdý politický boj, vysoká míra korupce a spojenectví, která už dostala do vězení 1000 lidí. Proč je Thajsko Thajské království politicky tak neklidné a hrají v tom nějakou roli cizinci? U poslechu pořadu Zaostřeno vás vítá David Jakš.

  • Zaostřeno.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají