Speciál

Rok 2023 investigativních reportérů

Speciál

Rok 2023 investigativních reportérů
Důchodkyně Irena je obžalovaná z vraždy kutnohorského léčitele

Plus

Ezoterické blouznění, naprostá oddanost vůdci a rituály, při kterých šlo o život. Fungování sekty, kde její členové slepě poslouchali nesmyslné příkazy samozvaného léčitele, letos odhalili reportéři investigativního týmu Českého rozhlasu. Tuto a další výrazné kauzy uplynulého roku popisujeme v bilančním pořadu, kterým provází Jan Bumba.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Co přimělo desítky vzdělaných lidí slepě plnit hloupé a nebezpečné příkazy samozvaného vůdce sekty z Kutné Hory? Jak by měl fungovat registr sexuálních delikventů? Může pomoci k lepší ochraně dětí před zneužíváním? Proč se zbrzdila stavba nové trasy pražského metra? A jak to vypadá, když v souboji o vedení špičkové nemocnice budou tzv. rukavice dolů. Nejen o tom uslyšíte v následujících minutách. Vítejte u přehledu nejzávažnějších kauz, kterým se v právě končícím roce 2023 věnovali reportéři investigativního týmu ČRo. Od mikrofonu zdraví Jan Bumba.

  • Rok investigativních novinářů.

  • Manipulace, psychický nátlak, ezoterické blouznění i nebezpečné rituály. To vše se odehrávalo v sektě, kterou kolem sebe shromáždil samozvaný léčitel Richard z Kutné Hory. Jeho stoupenci podle jeho pokynů cvičili, investovali peníze, měnili zaměstnání, stěhovali se a měnili své životní partnery. Jak vypověděla jedna z nich, žili v naprosté oddanosti, ale zároveň i ve strachu ze svého vůdce.

Ostatní také poslouchají