Seriál Radiožurnálu

Po stopách Harryho Pottera. „V mé představivosti je Harryho svět ve Skotsku,“ prozrazuje Rowlingová (1/5)

Seriál Radiožurnálu

Po stopách Harryho Pottera. „V mé představivosti je Harryho svět ve Skotsku,“ prozrazuje Rowlingová (1/5)
Edinburgh se stal pro J. K. Rowlingovou v mnohém inspirací

Radiožurnál

Před 25 lety vyšel první díl série o kouzelnickém učni Harrym Potterovi. Po jeho stopách se vydávají tisíce fanoušků a my se k nim tento týden v novém seriálu přidáme. Jako první zamíříme do skotského Edinburghu.
Jaromír Marek

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Tím víc od své banky bradavice. Kouzelná hůlka v Antverpách. A a parta okolo kouzelnického učně Harryho Pottera. Před 20 lety spisovatelka J. K. Rowlingová dopsala a nakladatelství vydalo první knihu o mladém čarodějovi. 1000 fanoušků se stále vydávají po stopách Harryho Pottera a my se k nim tento týden v novém seriálu Radiožurnálu přidáme. Jako první se dnes podíváme do skotského Edinburghu.

  • Je to stavba jako z pohádky. Slepenci kamenných budov s věžičkami a mohutnými komíny vévodí vysoká štíhlá věž s hodinami. Soukromá střední škola v Betis. Kolik vypadá skoro jako škola k muselo bradavicích.

  • Švihadlo ano, či ne film kampani?

Ostatní také poslouchají