Řečí peněz

Zastropování cen energií má hlavně psychologický efekt. Příští rok náklady přesto porostou, míní ekonomka Horská

Řečí peněz

Zastropování cen energií má hlavně psychologický efekt. Příští rok náklady přesto porostou, míní ekonomka Horská
Helena Horská

Plus

Opatření pro zajištění dostatku dodávek a udržení cen jsou přijímána na vládní, ale i evropské úrovni. Česká vláda tak od Nového roku připravila cenový strop i pro velké podniky. Na cenovém stropu plynu se však politici na evropské úrovni zatím dohodnout nedokázali. Jak tedy bude vypadat situace na trhu od nového roku? Hostem pořadu je Helena Horská, hlavní ekonomka Raiffeisen Bank a členka Národní ekonomické rady vlády.
Václav Pešička

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Poslední týdny tohoto roku se řeší především energetika. Na evropské i vládní úrovni se přijímají opatření, které mají klíčové ceny energií udržet v přijatelných mezích a zajistit dostatek dodávek. Česká vláda nakonec i pro velké podniky připravila zastropování cen. Na cenových stropech u plynu se ale na evropské úrovni politici zatím dohodnout nedokázali. Co nás tedy od ledna čeká? I o tom bude řeč s Helenou Horskou, hlavní ekonom Raiffeisen Bank, která je členkou Národní ekonomické rady vlády a také poradkyní premiéra Petra Fialy. Já vás vítám ve studiu. Dobrý den.

  • Dobrý den. A děkuji za pozvání a oba.

  • Víc i poslech přeje Václav Pešička.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají