Pro a proti

Lepší než zastropovat ceny energií je změnit jejich cenotvorbu. V podstatě už totiž nejde o trh, tvrdí bývalý ministr Pilip

Pro a proti

Lepší než zastropovat ceny energií je změnit jejich cenotvorbu. V podstatě už totiž nejde o trh, tvrdí bývalý ministr Pilip
Regulace tepla

Plus

Vláda se chystá zastropovat ceny energií, v případě ceny plynu se ještě jedná i na evropské úrovni. Jde ale o správnou cestu, jak překonat energetickou krizi?
Karolína Koubová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ptát se bude Karolína Koubová.

  • Dobré dopoledne. Dnes, nejpozději v příštích dnech bychom se měli dozvědět parametry a způsob, jakým chce vláda zastropovat ceny energií na svém dnešním mimořádném zasedání k aktuální situaci v energetice projedná plán národního řešení. Ten by měl doplnit celou unijní strategii, jejíž konkrétní kontury teď vypracovává Evropská komise. A dozvědět bychom se mohli zítra po páteční Radě ministrů pro energetiku, kterou svolal český ministr průmyslu a dopravy Josef Síkela do Bruselu. Panuje shoda na využití nečekaných zisků producentů energie z levnějších zdrojů než plynových pro kompenzace spotřebitelům a firmám. Ministři se neshodli na zastropování cen plynu zastupoval. Za úkolovali ale Evropskou komisi, aby se zabývala návrhem na stanovení maximální ceny všech energií, tedy i plynu. Je cesta zastropování cen správná, nebo přináší spíš komplikace?

  • Pro a proti Karolíny Koubové.

Více z pořadu