Řečí peněz

Skoro polovina Čechů je dnes ochotna přijmout euro. Už ale nejspíš nesplňujeme podmínky, obává se rektor VŠE Dvořák

Řečí peněz

Skoro polovina Čechů je dnes ochotna přijmout euro. Už ale nejspíš nesplňujeme podmínky, obává se rektor VŠE Dvořák
Petr Dvořák, rektor VŠE

Plus

Podle dat České národní banky byla na začátku prázdnin polovina firemních úvěrů v eurech. Tak je tomu poprvé v historii. Půjčky v evropské měně jsou díky nižším sazbám a úrokům, které jsou až čtyřikrát nižší než doposud, levnější. „Poptávka po eurových úvěrech je logická, protože rozdíl úrokových sazeb je dnes významný… Je tady ale také vždy potřeba zvažovat kurzové riziko,“ říká rektor Vysoké školy ekonomické v Praze Petr Dvořák.
Václav Pešička

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Složení Dan Dan Pomahačovi Noemi bez té.

  • O televizní obdobu filmových Oscarů spolu soutěžily hlavně platformy HBO Max a Netflix. Za první zmíněnou streamovací službu bodovala třeba herečka Zendaya, která ztvárnila hlavní ženskou postavu v seriálu euforie. Mužskou kategorii ovládl liší Jung já je za svou roli v jihokorejském hitu hra na oliheň, která se brzy dočká druhé série. Ocenění získal i bývalý americký prezident Barack Obama za namluvení komentáře k dokumentárnímu seriálu slavné národní parky. Sošku za nejlepší komedii si už druhý rok po sobě odnáší seriál teď laso z fotbalového prostředí. Josef Kaňka, ČRo.

  • Dopravní informace ve vysílání ČRo Plus. Na dálnici D1 na příjezdu do Prahy na úrovni exitu Čestlice na osmém km v levém pruhu překáží auta po nehodě. Zdržíte se v koloně 10 minut na pražském okruhu z D1 na letiště čekají tak hustý provoz od Jesenice před ořech. Nárazově také regulují vjezd do obou dvou tunelů. Východní část pražského okruhu stále hlásí pomalý provoz, a to v obou směrech mezi Černým Mostem a Běchovicemi a v Praze v Liberecké ulici směrem do centra. Od sjezdu na Prosek čekejte kolony. Popojíždí dolů do Holešovic. Jak pod Bulovku, tam překáží nabouraná auta. Zdržíte se do 20 minut.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají