Řečí peněz

Digitalizace vyhladověním. Reformě státní správy může pomoct paušální snížení rozpočtu, tvrdí ekonom

Řečí peněz

Digitalizace vyhladověním. Reformě státní správy může pomoct paušální snížení rozpočtu, tvrdí ekonom
Dokumenty, papíry (ilustrační foto)

Plus

Česká vláda finalizuje receptury diety pro státní správu. Její redukci vláda slíbila v programovém prohlášení a i přes zpoždění to vypadá, že bude jasno, které úředníky je možné propustit a které agendy zrušit. „Digitalizace a zefektivnění státní správy nesmí být založené na datové slepotě a musí vycházet z objektivního popisu stavu,“ upozorňuje ekonom a člen NERV Aleš Rod.
Václav Pešička

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Česku se aktuálně finalizují recepty diety pro státní správu. Její redukci vláda slíbila ve svém programovém prohlášení a i přes zpoždění to vypadá, že bude jasno, které úředník je možné propustit a které agendy zrušit. Jak se vlastně redukční jídelníček pro státní správu připravuje a co dosavadní analýzy říkají o tom, kolik může česká administrativa tak říkajíc shodit? Zeptáme se ekonoma Aleše Roda, ředitele výzkumu v centru ekonomických a tržních analýz, který je jako zástupce NERVu sestavování této diety. Vítejte ve studiu. Dobrý den.

  • Dobrý den. Děkuji za pozvání. A řeč bude také o cenách ropy, potažmo pohonných hmot v ČR, které opět atakují 40 korun za l. Obohacující poslech přeje.

  • Václav Pešička Řečí peněz.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají