Ranní Plus

V4 může mít rozdílné názory. Hledejme to, co nás spojuje, vybízí europoslankyně strany Smer

Ranní Plus

V4 může mít rozdílné názory. Hledejme to, co nás spojuje, vybízí europoslankyně strany Smer
Státníci se na setkání moc nadšeně netvářili, občas ale vykouzlili úsměv

Plus

V Praze se v úterý scházejí premiéři Visegrádské čtyřky. Jedná se o první schůzku od začátku českého předsednictví. Řešit budou rozdíly v pohledu na pomoc Ukrajině i problémy zemědělců. Podrobnosti a očekávání popisuje slovenská europoslankyně za stranu SMER Katarína Roth Neveďalová.
Lukáš Matoška

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Plusu je europoslankyně slovenské vládní strany SMER Katarína Neveďalová. Dobré ráno, paní europoslankyně.

  • Dobré ráno z Ostravy. Co vy očekáváte od toho dnešního jednání premiérů zemí Visegrádské čtyřky v Praze?

  • Já jsem ráda, že toto střetnutí se uskuteční a myslíme si, že Visegrádská skupina je velmi dobrý formát a funguje teda věc jako 3. Celé okolí je pro nás příležitost, hlad a to, co nás ptají. A němčina za uděluje. Cože? Já věřím, že toto střetnutí, že Praha bude konstruktivní. Věřím, že se tohoto na nějakých společných pozicích. Já osobně bych určitě přivítal, kdyby například tyto čtyři premiéry se shodli na nějakém společném postupu. V například vltavské ještě pamatoval Hospodár, protože to je dnes také něj, to, co nás nelze spájel, že tyto hospodáři mají oněch skoro k napravování posádky našich krajinách si, že myslím, že nějaký podobný výstup přijde.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají